Волонтерки із закарпатського Виноградова провели два тижні в служінні у містечку Cité Saint Pierre в французькому Люрді.

Містечко Люрд стало відомим після того, як тут в 1858 році бідній сільській дівчині Бернадетті Субіру явилася Діва Марія. Невеличке містечко одразу стало «магнітом» для тисячі паломників, в першу чергу – для бідних і нужденних.

Створення місця і умов для паломництва тих, хто не може себе забезпечити, було одним з побажань святої Бернадетти ще при її житті. Тому перша солом’яна ротонда де паломники могли знайти їжу й нічліг була побудована тут ще в другій половині 19 століття.

Повністю ж побажання Бернадетти було реалізовано дещо пізніше. У 1955 році благодійна організація католицької допомоги придбала мисливський будиночок короля Генріха IV і землі навколо нього у родини місцевого фермера. В тому ж році було закладено перший камінь майбутнього Cité Saint Pierre.

Засновником, ідейним натхненником і незмінним директором Cité Saint Pierre від самого початку і до моменту своєї смерті у 1977 році був католицький священник Жан Родейн. Він же очолював благодійну організацію католицької допомоги – Secours catholique Caritas France.

Жану Родейну вдалося повністю втілити бажання Бернадетти Субіру і побудувати місце, де кожен нужденний паломник, який приїхав до Люрду вшанувати святу Бернадетту знайде прихисток і їжу, місце для молитви, мир і спокій.

 

Сьогодні, як і багато років тому, Cité Saint Pierre успішно виконує свою головну місію: приймає паломників з усього світу, всіх культур, релігій та національностей, в першу чергу тих, які живуть в умовах нестабільності чи хиткого матеріального становища, і створює простір для спілкування, доброзичливого ставлення один до одного, обміну досвідом та примноження духовних багатств людини.

«Сіте існує завдяки волонтерам зі всього світу, різного віку, різних соціальних груп. Тому що тут притулок для нужденних. І це не тільки щось матеріальне. Це й сімейна нужденність, соціальна, психологічна і загального фізичного стану. І це місце де люди, перебуваючи в ситуації нужденності, мають змогу відпочити, відновити сили», – розповідає про Cité Saint Pierre менеджер з комунікацій та промоушину Клер Озу.

Волонтери благодійного фонду «Виноградів» в містечку Cité Saint Pierre провели два тижні волонтерського служіння і описують його як надзвичайно спокійне і духовне місце, де панує атмосфера миру, взаємопорозуміння і любові до ближнього.

P.S. при створенні сюжету використане відео з архіву Cité Saint Pierre.

Адреса Вашої електронноъ скриньки не буде опублыковано. Обов'язкові поля позначені *

*