Містечко Люрд у французьких Піренеях – один зі світових центрів особливого християнського служіння, служіння хворим і немічним.

Щороку сюди прибувають сотні лікарів-добровольців, тисячі волонтерів та десятки тисяч паломників і тих, хто просто вірить у силу чудодійного зцілення та милосердя. Всі волонтери їдуть сюди з єдиною метою – щоб супроводжувати і опікуватися хворими під час їхнього паломництва, яке було б неможливим без цієї безкорисливої допомоги.

Кількість туристів сягає 2-ох мільйонів щорічно, а тих, хто приїжджає з надією знайти тут зцілення від недуг більше 100 тисяч.

Свята Бернадетта і чудодійні зцілення

Вся історія почалась більше 160-ти років тому, коли звичайній сільській чотиринадцятирічній дівчині Бернадетті Субіру з’явилась Діва Марія. Усього з 11 лютого по 16 липня 1958 року дівчина свідчила по 18 об’явлень Пречистої у печері Массабіель.

1

Спочатку католицька церква зреагувала на такі заяви вкрай обережно. Лише після численних допитів з боку церкви і місцевої адміністрації, а також медичних обстежень на здоровий глузд, Бернадетті повірили та визнали об’явлення Матері Божої дивом.

Під час однієї з зустрічей з Богородицею на місці де молилася дівчина забило джерело. Багато вірників вірять у чудодійну силу люрдської води. І хоча вчені не виявили у її складі жодних хімічних чи медичних особливостей, щорічно в купелях Люрду ритуальне омовіння здійснюють 350 тисяч паломників.

2

3

Бернадетта Субіру стала монахинею, дожила до 35-ти років і померла у 1879 році в монастирі міста Невер, що в 220 км на південь від Парижу. В 1933 році її мощі визнали нетлінними і Бернадетту причислили до лику святих.

На місці зустрічі простої дівчини з Пречистою, католицька церква спорудила Санктуарій Пресвятої Богородиці – релігійний комплекс навколо гроту Массабіель, який включає в себе саму печеру, купелі з люрдською водою, більше двох десятків церков і базилік, хресну дорогу релігійні об’єкти, місця пов’язані з життям святої Бернадетти, офіси медичного бюро Люрду і займає площу в 51 гектар.

4

5

Щороку більше 100 тисяч людей шукають в Люрді зцілення від своїх хвороб. Починаючи з 1858 року в місці було зафіксовано біля 7 тисяч випадків чудодійного зцілення, з яких лише 69 випадків признані офіційною церквою.

Та попри все дива у Люрді тривають. Феномен цього міста у неймовірній енергетиці з віри і милосердя, які несуть з собою тисячі прочан і волонтерів з різних куточків світу. Одні їдуть за ліками для тіла й душі, інші – щоб віддати частину людського тепла й небайдужості іншим.

Затишні вулички, середньовічне каміння і… Піренеї!

Релігійні пам’ятки не єдині принади Люрду. Вибагливий турист знайде в цьому місті усю красу європейської провінції, смачну кухню, доброзичливість місцевих. Все це оповите чистим гірським повітрям і краєвидами передгір’я Атлантичних Піренеїв. Через містечко протікає річка Гав-де-По.

Місто пронизують затишні вузенькі вулички з десятками готелів, ресторанчиків та сотнями сувенірних магазинчиків і лавок. Місто, населення якого біля 14 тисяч осіб, повністю живе на туризмі. Найбільша активність припадає на квітень-жовтень, є найнижчою на початку весни й в кінці осені і наче завмирає взимку.

8

7

11

13

До об’явлення Пречистої святій Бернадетті, Люрд був звичайним глухим містечком у горах. Майже мертвим взимку і трохи жвавішим влітку. На той час середньовічна фортеця – Шато форт де Люрд – втратила своє стратегічне значення і в її стінах розміщувався невеличкий солдатський гарнізон.

9

10

Сьогодні тут музей Піренеїв, експозиція якого присвячена побуту, культурі й традиціям жителів французької частини цих гір. Також тут знаходиться великий оглядовий майданчик, з якого відкривається чудова панорама на Люрд, його передмістя, долину річки Гав-де-По і найвищі вершини Атлантичних.

На найближчу до містечка вершину, Пік дю Жер, веде фенукулер, а з її кілометрової висоти видно вже й найближчі до Люрду міста – По і Тарб.

12

Все в місті наче обертається навколо історії життя Бернадетти Субіру. ЇЇ зображення є майже на усіх сувенірах, а в будинках, де дівчина мешкала разом з сім’єю відкрито музеї. Без перебільшення, в Люрді помаркований кожен крок святої: все місто пронизують сині лінії – маршрут, яким вона йшла до гроту кожен з вісімнадцяти разів.

Ще одною родзинкою цієї місцевості про яку не можна не згадати – Національний парк Піренеї з його 230-ма озерами. Перлина парку озеро Гоб, яке входить в десятку найкрасивіших озер Франції.

14

15

Водойма льодовикового походження розташована на висоті 1725 метрів. Вода в озері надзвичайно прозора і холодна, а воно саме – відома туристична атракція. Сюди, щоб помилуватись видом на найвищу вершину Атлантичних Піренеїв, пік Віньмаль, їх стікаються тисячі.

Місто паломників і волонтерів

Та все ж Люрд, насамперед, місто релігійного паломництва та особливого християнського служіння – служіння хворим і немічним.

Численні благодійні організації, офіси і представництва яких знаходяться в Люрді, дають можливість волонтерам виконати свою місію.

Серед фондів є такі, що тримають пансіонати і використовують волонтерську працю в господарській і адміністративній роботі. Це, наприклад, містечко Cité Saint Pierre міжнародної благодійної організації Катірас Франція.

Або лише по догляду за хворими та важкохворими, як от в госпіталі Accueil Notre Dame. Там волонтери з благодійних організацій Італії обслуговують і доглядають за ними, забезпечують доступність до послуг госпіталю та релігійних заходів у Санктуарії.

Волонтери приїжджають в Люрд величезними групами і прижають самі; є серед них пенсіонери і тинейджери; є такі, що проводять у служінні відпустку і такі, хто вважає волонтерство своєю роботою; люди різних професій, з різних країн, з різними історіями, але яких об’єднує спільна мета – служіння в Люрді, де вони всі – одна велика-превелика родина волонтерів.

Стати волонтером тут, насправді, дуже просто. В місцевому інформаційному центрі можна отримати всю інформацію з цього приводу та заповнити волонтерську анкету на сайті благодійної організації, в якій планується пройти служіння.

У кандидатів вітається знання французької мови і наявність волонтерського досвіду. Володіння англійською та вміння працювати з людьми також підходить, головне, щоб волонтер усвідомлював свою місію і мав бажання безкорисливо допомагати.

Адреса Вашої електронноъ скриньки не буде опублыковано. Обов'язкові поля позначені *

*