Громадський благодійний фонд «Виноградів» вже шість років популяризує ідеї благодійності та розвиває волонтерський рух на Виноградівщині.
Щодня ми робимо свій внесок у розвиток громадянського суспільства через допомогу людям, для яких доля підготувала складні життєві випробування. Також активно залучаємо до цієї справи молодь. Цим ми прагнемо повернути увагу до існуючих соціальних проблем та нагадати суспільству про головні людські цінності.
У 2020 році світ зустрівся з пандемією коронавірусу і пов’язані з цим карантинні обмеження змусили нас дещо змінити формат своєї роботи. Довелось відмовитись від проведення масових заходів та обмежити акції. Ми і наші засновники змістили фокус на допомогу медзакладам, котрі зараз на передовій у боротьбі з хворобою. Роботу з молоддю ми перемістили в режим онлайн.
Почали 2020 рік з візиту волонтерів і казкових героїв у дитячі відділення Виноградівської районної лікарні, де волонтери привітали малих пацієнтів та персонал з різдвяно-новорічними святами. Також ми відвідали у малозабезпечені сім’ї району, яким передали одяг, іграшки та солодощі.
У березні Фонд став локальним співорганізатором Всеукраїнської акції «Озеленення України». Разом з лісівниками Виноградівського держлісгоспу та представники органів влади, волонтери висадили 550 дерев червонокнижного ясеня білоцвітого, якими заклали у місті майбутній парк.
Напередодні Великодня запашні паски від Фонду отримали одинокі пенсіонери міста.
Весну наша команда завершила відкриттям Молодіжного хабу «Майстерня ідей», до організації якого долучилась завдяки спонсорській підтримці ГО «Простір молоді» (Ужгород). Відтепер активна молодь Виноградівщини має свій креативний простір, де разом працює над втіленням ідей для розвитку своєї громади.
На день захисту дітей ми завітали до компактного поселення ромів у селі Підвиноградів, адресно передавши допомогу сім’ям, в яких є діти з інвалідністю.
До Дня незалежності ми, вже традиційно, здійснили екстремальну мрію людини з інвалідністю. Цього року подарували політ на повітряній кулі батьку і сину Кіцулам. Станіслав – студент Виноградівського державного коледжу МДУ, Андрій – учасник АТО.
Ми долучились до міжнародного танцювального флешмобу Jerusalema Dance Challenge. Його мета – висловили солідарність з тими, хто пережив труднощі у 2020 році через пандемію коронавірусу та закликали до єдннання і допомогти один одному.
Продовжує свою роботу благодійна безстрокова акція «Корзина доброти», мета якої підтримати одиноких пенсіонерів та людей похилого віку, що живуть у скруті. Акція діє постійно в супермаркетах «Гранд».
Напередодні Нового року і Різдва фонд вчергове став співорганізатором благодійної ініціативи «Резиденція добрих справ». В період свят у центрі міста відчинив свої двері будиночок Святого Миколая, в якому казкові герої розважають малечу і проводиться благодійний збір коштів на лікування важкохворої дитини.
Завершили ми 2020 рік новорічною акцією для дітей з інвалідністю. Карантинні обмеження не дозволили зібрати дітей та їх батьків на новорічному святі, тому Дід Мороз з подарунками завітав до них додому.
За цей рік команда Фонду реалізувала шість благодійних проектів по допомозі важкохворим дітям Виноградівщини на загальну суму 164 680 гривень.
Починаючи з листопада 2019 року і до січня 2020 року проводився збір коштів на лікування Адамчика (Ванічки) Явицького з Великої Копані. Хлопчик народився з ДЦП і потребує постійного лікування від постійних і болючих судом. Зібрана сума – 58 908 гривень.
З січня по квітень кошти збирали для 5-річного Іванка Ткачука із Широкого. Хлопчик народився з множинними вродженими вадами і потребує постійне реабілітаційне лікування. Один з курсів якого забезпечив Фонд. Зібрана сума – 30 200 гривень.
З квітня по липень допомогти потребувала 17-річна Іванка Череснь’є з Підвиноградова. Після ДТП у березні, дівчина назавжди втратила можливість ходити і потребувала коштів на проходження реабілітаційного лікування. Зібрана сума – 32 098 гривень.
В липні благодійні кошти збирали для 4-річної Арінки Вовканич, у якої виявили пухлину головного мозку. На щастя пухлина виявилась доброякісною і такою, що піддається лікуванню, тож збір тривав лише до вересня. Зібрана сума – 15 000 гривень.
З вересня по листопад збір благодійних коштів проводився для 4-річного Шпака Арсенія. Хлопчик народився з діагнозом ДЦТ і в подальшому, щоб він зміг стати на ноги, йому потрібна була операція з надрізки м’язів. Операцію успішно виконали. Зібрана сума – 28 474 гривень.
Зараз триває збір коштів на операцію для кількамісячного Юрика Бровді з Великої Копані, який розпочався у листопаді. Хлопчик народився із вадою розвитку «заяча губа» і для повноцінного розвитку потребує пластичну операцію.
Окрім того, за інформаційної підтримки Фонду були організовані збори благодійних коштів для лікування 18-річної Ніколетти Підлісної з Нового Села, яка потрапила в ДТП і потребувала операції з встановлення титанових пластин у хребет та бедро; та 10-річного Гергева Сабова з Фертешолмаш (Заболоття), котрий втратив ліву ногу в ДТП і, нажаль, батька.
Продовжила діяти ініціатива «Бумеранг добра», в якій мами хворих дітей підтримують одна одну передавши певну суму на лікування. Ці гроші зібрані в рамках зборів благодійних коштів. Іванка Явицька передали Світлані Костробі 10 тисяч гривень на лікування її донечки. А Олександра Вовканич фінансово підтримала Марію Шпак, передавши на операцію її сину Арсенію 15 тисяч гривень.
Сума одноразової адресної фінансової допомогти у 2020 році склала 6 800 гривень.
Окрім збору благодійних коштів і організації різних акцій ми, також, займаємось консультативною соціальною допомогу, яку надаємо громадянам, що звернулись, безкоштовно. Найчастіше питання стосуються оформлення дитячої інвалідності, соціальної допомоги чи допомогти багатодітним сім’ям, а також інформаційної допомогти при пошуку закладів для реабілітації чи оперативного втручання.
Запрошуємо всіх бажаючих долучатись до дружної волонетрської сім’ заповнивши анкету-заявку на нашій сторінці: http://vinogradiv.org/oformiti-zayavku/.
Ми завжди відкриті для співпраці з небайдужими і активними мешканцями Виноградівщини. Впевнені, що разом ми зробимо 2020 рік ще більш результативним!
Наші контакти:
90300 Україна
Закарпатська обл.
м. Виноградів, вул. Миру, 51
Телефон: +38 (095) 787-67-97
E-mail: help@vinogradiv.org
Веб-сайт: http://vinogradiv.org
БЛАГОДІЙНІСТЬ=ЛЮБОВ!

Адреса Вашої електронноъ скриньки не буде опублыковано. Обов'язкові поля позначені *

*