Законодавчі норми ЄС пояснюють, чому насправді в Європі більше «небайдужих» людей.

У Німеччині суд визнав винними одразу трьох людей, які пройшли повз старого чоловіка, що впав на вулиці через погіршення самопочуття, і не надали йому жодної допомоги. Суд визнав їх винними у «байдужості», повідомляє CNN.

83-річний чоловік лежав без свідомості біля вхідних дверей одного з відділень Deutsche Bank. З камер спостереження видно, що троє людей переступили через нього, щоб дістатися до банкомату, не звернувши уваги на чоловіка. Інцидент трапився близько року тому, минулого жовтня. Дідусь помер через тиждень після погіршення самопочуття.

А троє згаданих осіб постали перед судом через порушення так званого закону «доброго самарянина», який діє в Німеччині. Суд постановив, що вони не допомогли чоловіку, хоча «були зобов’язані це зробити».

У своє виправдання підсудні пояснювали, що прийняли дідуся за безпритульного, який просто спав на вулиці.

«Чоловік знаходився надто близько до банківських машин (банкоматів), з чого можна було зробити висновок, що людині погано й вона потребує допомоги», – йдеться в постанові суду.

Порушники «закону про доброту» зобов’язані виплатити штраф у розмірі від $2900 до $4300.

Подібні закони діють також у Франції й Данії. У США вважається, що допомога ближньому не повинна бути повинністю, однак в багатьох штатах діють закони, які захищають людину, яка, намагаючись комусь допомогти, випадково завдала шкоди.

Адреса Вашої електронноъ скриньки не буде опублыковано. Обов'язкові поля позначені *

*